Zduńska Wola. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Próbował przekupić policjantów - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 17 września 2019
Wybierz miasto na mapie
Próbował przekupić policjantów
Data dodania: 2018-11-20 09:17:56
Próbował przekupić policjantów
Źródło zdjęcia: efotogaleria.pl
Policjanci z ogniwa patrolowego zatrzymali pijanego kierującego, który aby uniknąć konsekwencji prawnych swego zachowania próbował przekupić stróżów prawa.

Namawiał ich również, aby w zamian za pieniądze, odprowadzili pod blok samochód, których jechał. 16 listopada 2018 roku około godziny 22:20 policjanci patrolujący teren Zduńskiej Woli zauważyli kierującego daewoo matiz, który poruszał się pod prąd ulicą Karsznicką. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Od siedzącego za kołkiem mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Amator jazdy na podwójnym gazie, oburzył się reakcją policjantów na jego nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.
. Był pobudzony i arogancki w stosunku do mundurowych. Okazało się, że ma w organizmie blisko 1,7 promila alkoholu. W pewnym momencie, gdy zorientował się, że jego sytuacja prawna jest bardzo poważna, zaproponował policjantom, aby wyjęli ze schowka samochodu 400 złotych. Pieniądze mieli wziąć w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Dodatkowo zaproponował mundurowym wykonanie usług remontowych jeśli go puszczą bez konsekwencji, jednocześnie nakłaniając policjantów do odprowadzenia pod blok, w którym mieszka, jego samochodu.

27-latek za próbę skorumpowania funkcjonariuszy i jazdę w stanie nietrzeźwości został zatrzymany. W przeszłości miał już konflikt z prawem. Odpowiadał za liczne kradzieże. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za próbę przekupstwa policjantów grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lodzka.policja.gov.pl
Tagi: policja, zduńska wola, kierowca, łapówka,
Najczęściej czytane
go to top